Pátrali jsme po pohřešovaném
22. 7. 2018

Dne 22.7.2018 byli členové SDH Svádov povoláni, aby pomohli při pátrací akci po pohřešovaném důchodci. Blížepak na výzvu policie reagovali velitel družstva Ladislav Jelínkek, a dobrovolní hasiči Radek Bardoun a Dušan Bártl. Senior, který opustil domov seniorů ve Velkém Březně, trpěl nemocí vyžadující přísnou medikaci, u které je nutné pravidelné podávání příslušných léčiv a výpadek medikace přímo ohrožoval jeho život. Vzhledem k lokalitě místa odchodu a poznatkům o jeho pohybu byli Svádovští a Střekovští hasiči požádáni o součinnost zejména kvůli dobré místní znalosti. Ze stejného důvodu byli povoláni i hasiči z Malého Března a výzvě odpověděli i „srdcaři“ ze Stebna, kteří sice místní znalostí nedisponují, ale i tak poskytly další důležité páry očí v rojnicích, které vyrazily v dopoledních hodinách k propátrání břehu řeky Labe od Malého Března až po Střekov. Hasiči byli rozděleni mezi policisty Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Celá akce pak byla řízena štábem policie ze Střekova. Do pátrací akce byl zapojen vrtulník EC 135 letky PČR, loď nasadilo Oddělení poříční policie.  Vzhledem k poznatkům, že by se pohřešovaný mohl vypravit „do kopců“ ve směru na Březí, což představovalo rozsáhlý lesní prostor, byla aktivována i dobrovolná jednotka „psovodů“ České hasičské jednoty Příbram, která na místo pátrání vyrazila s desítkou vycvičených psů. Ta však do akce nasezena být nemusela, neboť se před dojezdem jednotky pohřešovaného podařilo vypátrat policistům provádějícím paralelní šetření po „stykových“ osobách v odpoledních hodinách v Krásném Březně. Zdravotní stav pohřešovaného v tu dobu již vyžadoval urgentní podání příslušných medikamentů, které pohřešovaný obdržel a je tedy v pořádku.

Opět se podařilo ukázat, že Svádovští hasiči jsou schopni operativně reagovat na požadavky Hasičského záchranného sboru, jsem také potěšen tím, že policie sama vnímá sbory dobrovolných hasičů za partnery, na které se spoléhá a využívá je jako sílu, kterou může použit právě při akcích jako je tato. Stejně pozitivně vnímám i to, že policie svolává dotčené sbory také pro místní znalost, kterou dobrovolníci disponují a mohou tak poskytnout v rámci pátrání důležité informace pro postup v pátracích akcích.“ Uvedl při vyhodnocení akce starosta SDH Svádov Radek Bardoun.

Výroční schůze SDH Svádov
6. 1. 2018
dne 6.1.2018 v 10:00 se v restauraci KORUNA uskutečnila výroční schůze SDH Svádov,